O kancelarii


Kancelaria działa od 2007 r., jednakże do 2017 r. była skupiona wyłączenie na doradztwie podatkowym.
Obecnie Kancelaria Podatkowa i Sukcesyjna jest prowadzona wspólnie przez małżonków Michała Wojtasa oraz Teresę Kuliberda-Wojtas i zajmuje się kompleksowym doradztwem sukcesyjnym.

Michał Wojtas

doradca podatkowy, doradca sukcesyjny

Doradca podatkowy od 2007 r. W latach 2010-2021 wspólnik w EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o. Sp.k. w Szczecinie. Od 2022 r. wspólnik w Kancelaria WOJTAS i ZAJĄC Sp.k.

Ekspert w zakresie procedury podatkowej certyfikowany specjalista TP oraz planowania podatkowego i restrukturyzacji (certyfikaty TPE i TPRE), autor procedur podatkowych w Lex Navigator, pełnomocnik przed WSA i NSA, audytor MDR. Prowadzi szkolenia z zakresu podatków i sukcesji. Certyfikowany Zarządca Sukcesyjny.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe zarówno w zakresie prawa podatkowego, sporów z organami podatkowymi i restrukturyzacji biznesu jak i w planowaniu sukcesyjnym.

Absolwent studiów podyplomowych w zakresie sukcesji firm rodzinnych.

Teresa Kuliberda-Wojtas

doradca sukcesyjny, mediator

Strateg, mediator, wieloletni manager odpowiedzialny za strategię, rozwój i marketing. Specjalizuje się w planach sukcesyjnych, modelach biznesowych, strategiach rozwoju firm, mediacjach, kodach wartości oraz relacjach rodzinnych. Szkoleniowiec, autorka szkoleń i warsztatów z zakresu tematyki sukcesji.

Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie sukcesji firm rodzinnych.

Od początku praktyki doradcy podatkowego przewijały się tematy sukcesji planowanej i nieplanowanej (nagłej) w zakresie ich skutków podatkowych. Zainteresowanie tematyką firm rodzinnych i sukcesji
z jednej strony miało wymiar zawodowy, a z drugiej było przedmiotem studiów podyplomowych.

Wspólne studia podyplomowe w zakresie sukcesji firm rodzinnych (Politechnika Opolska) skoncentrowały i ukierunkowały nasze zainteresowania w pogłębianiu tematyki tworzenia i wspierania wielopokoleniowych firm rodzinnych oraz zagadnieniach sukcesji pokoleniowej rodzinnych biznesów.

Od 2018 r. aktywnie działamy w Sekcji Sukcesji przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Przeprowadziliśmy liczne szkolenia oraz warsztaty z zakresu tematyki sukcesji.

Od sierpnia 2019 r. realizujemy na terenie Województwa Zachodniopomorskiego dofinansowany, unijny projekt SUKCESJA FIRM RODZINNYCH